Furcan Otomotiv

Furcan Otomotiv; tedarik ağı yönetimi, pazarlama, müşteri ilişkileri ve satış sonrası hizmetler değer zinciri yönetiminin temel taşları ve kurumsal performansının itici gücü olarak görür. 

Bu entegre yönetim sistemi yaklaşımı bizi ulusal pazarın en etkin oyuncularından bir yapmıştır. 

Kurulduğu 2000 yılından bu yana çalışanlarını en değerli sermayesi olarak gören Furcan Otomotiv; Müşterilerimizle ilişkilerimizi düzenli, şeffaf ve güven temelli bir yapıda sürdürüyoruz. 

Müşterilerimize kaliteli, katma değeri yüksek ve güvenilir ürünler sunmanın bilinciyle hareket ediyor; bayilik aldığımız markaları da bu değer zincirinin en önemli parçası görüyoruz. 

Şunu biliyoruz ki bu kurum kültürü bizi bu noktalara taşımamın ötesinde geleceğe de taşıyacaktır. Ülkemiz için çalışıyor ve üretiyoruz.

BÖLGE BAYİLİKLERİMİZ

MARKALARIMIZ

BMC

ATLAS COPCO

KJ JENERATÖR

 

Cummins Motor, Epiroc, GÜRİŞ, Webosto, Wabco, Kale Oto Radyatör, Eren Balata, ZF, Hipomak, Kaçmazlar, Prospeed Henkel, Eker, MRK, BKT, Powerplast, Ossa Cooling, Hengst Filter, GRS, Erka, Tırsan, Eaton, Nüral, Euroricambi, Goetze, Vaden, Holset

Furcan Şirketler Grubunun amiral gemisi olan Furcan Otomotiv sektörel derinliğini dört ana gruba ayırarak çalışmaktadır.

  • BMC Ağır Vasıta Satış & Servis
    • Güç Sistemleri Satış & Servis (KJ JENERATÖR & ATLAS COPCO)
    • Bölgesel ve Ulusal Pazarda Yedek Parça Satış
    • Maden İş Makine Grubu

BMC Ağır Vasıta Satış & Servis

Bugün BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.  elli yıllık geçmişiyle; otobüsten kamyona, mayına karşı korumalı zırhlı araçlardan taktik tekerlekli araçlara, paletli araçlardan insansız kara araçlarına kadar pek çok farklı konfigürasyondaki ticari ve savunma sanayi aracını geliştirerek üretebilen BMC, 3.500’ün üzerinde çalışanı ve güçlü insan kaynağı ile tasarımdan AR-GE’ye, üretimden satış ve satış sonrası hizmetlere kadar tüm çözümleri kendi bünyesinde barındırıyor. Kuruluşundan günümüze 300 bin adedi geçen araç üretimi ile 80’i aşkın ülkeye ihracat gerçekleştiren ve Türkiye ekonomisine yaklaşık 10 milyar dolarlık katma değer sağlayan ilklerin markası BMC, yoğun AR-GE çalışmalarının ışığında gelişen ileri teknolojisiyle standartlarını sürekli yükseltiyor. Bizde Furcan BMC Ağır vasıta grubu bölge bayisi olarak; ağır ticari araç satış, satış sonrası servis hizmetleri, mekanik, elektrik, fren, bilgisayarlı arıza tespit, kaporta, fırınlı boya, döşeme, şase düzeltme, treyler alt ve üst yapı onarımları, elektronik ünitelerin kalibrasyonları ve yedek parça satışıyla hizmet veriyoruz.

 

Güç Sistemleri Satış & Servis (KJ JENERATÖR & ATLAS COPCO)

Atlas Copco Türkiye; Jeneratör, kompresör, vakum pompaları, endüstriyel gazlar, endüstriyel el aletleri ve montaj çözümleri, yol inşaat makinaları, kırıcılar, seyyar kompresörler, yeraltı-yerüstü delici makinaları ve sarf malzemelerinin satış ve servis hizmetlerini sunuyor. Seğmentinde uluslararası bir güç olan Atlas Copco’nun bayisi olarak hizmet veriyor ve bölgemizde bayisi olarak pazar bölgesel bir güç olmanın sorumluluğunu taşıyoruz.

Üretiminin %85 ini 100 den fazla ülkeye ihraç eden milli markamız KJ Jenaratör ise; uluslararası standartlara uygun olarak,  10 – 3000+ kVA aralığında dizel jeneratör setleri (senkronizasyon sistemleri ile istenilen güce kadar) üreterek ekonomimize katkı sağlıyor. Geniş ürün yelpazesi ve kalitesiyle ulusal pazarda derinleşen KJ Jenaratör’ün bayisi olmanın yanında özellikle Türk ve Ortadoğu coğrafyasına da ihracat yapmaktayız.

Bölgesel ve Ulusal Pazarda Yedek Parça Satış

Furcan Otomotiv Ltd. Şti. olarak ise; dünyanın sayılı otomotiv markalarının orijinal yedek parça toptancısı olmamızın yanında yan sanayi yedek parça tedarikçisi olarak yurt içi ve yurt dışına pazarlamaktadır. Ürün gamında orijinal yedek parçalar dışında 80’dan fazla dünyaca bilinen yan sanayi markalarını da barındıran şirketimiz yüksek stok kapasitesiyle sektöründe bölgesel bir güçtür.

Furcan yedek parça grubu; ağır vasıta gruplarına ait; motor, şanzıman, diferansiyel, şasi, gövde, soğutma, yakıt sistemi, fren, debriyaj, klima, elektrik ve elektronik aksamları vs. ait orijinal ve yan sanayi yedek parça marklarını kapsayan geniş ürün yelpazesini müşterilerimize en hızlı en efektif şekilde sunmaya odaklanmıştır.

Maden İş Makine Grubu

Bir dünya markası olan Atlas Copco’nun Maden ve Kaya Kazı Tekniği iş alanı ve Hidrolik Ataşmanlar markası olan Epiroc Türkiye’nin 2005 yılından bu yana bayisiyiz. Sondaj Makineleri, Yükleyici ve Kamyon, Mekanik Kaya Kazısı Ekipmanı (Mobile Miner), Ekskavatör Ataşmanları, Delme Ekipmanları, Kaya Güçlendirme Ekipmanları, Yeraltı Havalandırma Sistemleri ile ilgili sektörlere ekipman, yedek parça ve servis hizmeti vermekteyiz.

Bunun yanında 2022 yılında Furcan marka ailesine katılan GÜRİŞ İş Makinaları Endüstri A.Ş.; Beton Santralleri ve Kırma Eleme Tesisleri alanında kendi markası ile üretim yapmaktadır. Sabit ve mobil beton santrallerinin yanı sıra, kırma eleme tesislerinin ihtiyaca göre geliştirilmesi ve anahtar teslimi kurulmaları konusunda da, rakiplerinin ötesine geçmeyi başarmış ve dünya çapında faaliyet gösterir hale gelmiştir. GÜRİŞ Holding’in gözde kuruluşlarından birisi olan GÜRİŞ İş Makinaları Endüstri A.Ş., Aynı zamanda hidrolik kırıcı ve deliciler konusunda Japon Furukawa’nın dünya üzerindeki en önemli çözüm ortaklarından birisi haline gelmiştir. Bizde Furcan olarak bu alandaki hem ulusal hem de bölgesel ihtiyaçları karşılamak için büyük bir heyecanla çalışıyoruz.

Diyarbakır’ın en büyük servis yerleşkesinde; (8.000 m2 kapalı, 5.000 m2 açık) 105 uzman ve deneyimli çalışanıyla sizleri de aramızda görmek bize onur verecektir.

Saygılarımızla