BMC ailesi olarak BUSWORLD EUROPE 2023 fuarını başarı ile tamamladık…

7 Ekim Cumartesi günü Belçika’nın başkenti Brüksel’de başlayan Busworld Europe 2023 Fuarı’nda, merakla beklenen Yeni Nesil Procity+ 12 M Elektrikli otobüsümüz ilk defa sergilenirken sektörün önde gelen yetkililerinden tam not aldı.

BMC, ASELSAN İLE BİRLİKTE GELİŞTİRDİĞİ PROCITY+ 12M EV’Yİ İLK KEZ BUSWORLD 2023’TE SERGİLEDİ

Türkiye’nin lider ticari ve askeri araç üreticilerinden BMC ile elektronik teknolojiler ve sistem entegrasyonu alanında geliştirdiği ürünlerle Türkiye’nin en değerli markalarından ASELSAN’ın ortak proje kapsamında geliştirdiği BMC PROCITY’nin yeni versiyonunun tanıtım lansmanı BUSWORLD 2023’te gerçekleştirildi.

Türkiye’nin ilk doğalgazlı ve tam alçak tabanlı şehir içi otobüs üretimini gerçekleştiren ilklerin markası BMC, şehir içi otobüslerde sağladığı yüksek konfor ve teknolojik özellikler öne çıkarken düşük emisyonlu çevreci motorlarıyla da büyük şehirlerin en önemli problemi olan hava kirliliğine karşı özel çözümler üretiyor.

Bu kapsamda tamamen yerli ve milli imkanlarla BMC ve ASELSAN ortaklığıyla geliştirilen yeni aracın tanıtım lansmanı BMC Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, BMC CEO’su Prof. Dr. Murat Yalçıntaş, ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çelik’in katılımlarıyla BUSWORLD 2023’te gerçekleştirildi.

PROCITY +12M EV KENDİ KENDİNİ ŞARJ EDİP YOLA DEVAM EDEBİLİYOR

BMC’nin ASELSAN ile geliştirerek ürettiği PROCITY +12M EV, tavanına monte edilmiş pantograf hızlı şarj sistemi ile 8 -12 dakika gibi kısa mola süresinde, sürücü tarafından herhangi bir şey yapılmasına gerek duymadan kendi kendini şarj edebiliyor. ASELSAN tarafından geliştirilen 111,6 kWH’lik LTO batarya ile 80 km menzile ulaşabilen PROCITY +12M EV, şehir içi ulaşımda pratik ve hızlı şarj özellikleriyle kısa molalar ile 24 saate kadar kesintisiz hizmet sunabiliyor. PROCITY + 12M EV, ileri teknolojisi, elektrikli çekiş sistemi ve sıfır karbon emisyonuyla yolcularına konforlu ve çevreci ulaşım imkanı sağlıyor.